top of page
  • otmodessa

Порівняння наукових досліджень Трансцендентальна медитація та Mindfulness (медитація усвідомленості)


Існує метааналіз, в якому результати трансцендентальної медитації порівнюються з результатами техніки, яка називається

Усвідомленість (Mindfulness).

Д-р Девід Орм - Джонсон провів ще один метааналіз, яким результати практики ТМ, опубліковані у чотирьох дослідженнях, присвячених ПТСР, порівнюються з чотирма дослідженнями, які проводилися з використанням техніки усвідомленості (Mindfulness). Ефект 0,2 вважається невеликим (покращення не сильне і навряд чи заслуговує на увагу). Ефект 0,5 вважається середнім, а 0,8 - більшим.


Результат проведеного порівняння каже сам за себе. У середньому ефект практики ТМ у чотири рази більший, ніж практики Усвідомленості. Що можна сказати тим, хто каже, що всі техніки медитації мають однаковий ефект? Можна їм сказати, що дослідження свідчать, що це негаразд. І це тільки початок.


Внесемо ясність у це питання.

- Чому ми порівнюємо ТМ з іншими техніками?

Щоб принизити техніку Свідомості чи інші медитативні техніки?

- Ні. Насправді дослідження, про яке йшлося вище, показало, що Усвідомленість дала деякий ефект, який, проте, був набагато нижчим, ніж ефект практики ТМ.

Що ми вважаємо некоректним?


Протягом останніх 30 років можна було спостерігати, як вчителі інших технік медитації використовували дослідження з ТМ, щоб просувати свою власну техніку медитації. Такі вчителі говорять: "Усі медитації однакові, і про це свідчать дослідження.


Дозвольте мені навчити вас медитувати". Ми бачили вчителів усвідомленості, які виправдовували використання досліджень з ТМ тим, що ТМ, за їхніми словами, - це форма Усвідомленості (Mindfulness).


Засоби масової інформації зазвичай нічим не допомагають у подібних випадках. Щоразу, коли публікується вражаюче нове дослідження з ТМ, у 99% випадків засоби масової інформації повідомляють, що "медитація лікує ПТСР", або "медитація знижує кров'яний тиск", або "медитація підвищує інтелект".


Однак наукові дослідження говорять про те, що "медитація", мабуть, робить дуже мало. Те, що лікує-це трансцендування. Саме воно лікує ПТСР, знижує кров'яний тиск або підвищує інтелект, ... а медитація,

у тому вигляді, як їй навчають сьогодні, ефекту трансцендування не дає.


Для того, щоб розібратися в чому відмінності медитацій і що не всі однакові медитації пропонуємо подивитися відео:
15 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page